Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... examenul auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

examenul auto

Bună ziua, vă rog să mi spuneți ce trebuie să fac dacă nu am obtinut examenul pt permisul de conducere și îmi expira dosarul? Țin să precizez că am fost programată la 5 luni pt proba practica. Mulțumesc!
ofelia bercea, utilizator
Daca ati facut scoala de sofer si trebuia sa dati proba practica si nu ati dat sau nu ati luat si va expira dosarul puteti sa va programati la condus. Poate va programeaza in acest timp cat mai aveti. Vorbiti cu instructorul daca va puteti programa la condus. Daca nu luati proba practica in acest timp cat a mai ramas atunci veti relua procedura daca va doriti carnetul de sofer: inscrie scoala, taxele toate, adeverinta medicala etc. Si atunci dati sala si condusul din nou. Altceva nu aveti ce sa faceti. Am luat permisul anul acesta in mai.
ramopopa, utilizator