avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 198 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reinsertie serviciu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reinsertie serviciu

Buna ziua! Am o mare nelamurire. Am nascut pe data de 01.05.2016 , deci copilul implineste 2 ani pe data de 1. 05. 2018. pe ce data trebuie sa revin la serviciu pentru a beneficia de stimulent, tinand cont ca sotul nu v a beneficia de luna lui. Si cu cat timp inainte trebuie sa depun dosarul pt reinsertie? Va multumesc!!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:55, 20 Noiembrie 2017
Trebuie sa va reluati activitatea inainte de 01.03.2018, pentru a putea beneficia de stimulentul de insertie pana la implinirea varstei de 3 ani de catre copil.

Dosarul il puteti depune imediat dupa reluarea activitatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent de insertie maya777 maya777 Am si eu o nelamurire legata de stimulentul de insertie. Am optat pentru concediu de crestere a copilului in varsta de pana la 2 ani, iar acum cand copilul a ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie pana la varsta de 3 ani a copilului iolanda15 iolanda15 Buna seara! Va rog sa-mi spuneti, daca fetita mea implineste 2 ani pe 7 octombrie 2014 si eu ma intorc la serviciu cu 62 zile mai devreme, respectiv pe 5 ... (vezi toată discuția)
Stimulent Gianina111 Gianina111 Buna seara! Ma aflu in urmatoarea situatie: Pe data de 1 mai copilul implineste 2 ani si tatal nu realizeaze venituri impozabile. E prea tarziu acum daca depun ... (vezi toată discuția)