avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... acelasi teren, mai multe rapoarte de expertiza cu ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

acelasi teren, mai multe rapoarte de expertiza cu rezultate diferite

Buna ziua,
Ma confrunt cu un proces cu vecinul meu care dureaza de cativa ani buni.
Ideea este ca eu detin un teren care este in curtea dansului, si pe parcursul procesului s-au facut mai multe rapoarte de expertiza care au concluzionat ca detin:144mp, 87mp, respectiv 48mp in curte la acesta.
Hotararile judecatoresti se schimba dupa fiecare raport de expertiza care este facut pentru acelasi teren.
Cum este posibil asa ceva?
ce trebuie sa fac ca terenul pe care il detin de drept in acte si pentru care platesc taxe sa imi si revina fizic?

Nu e posibil sa se faca atatea rapoarte de expertiza de experti diferiti si totusi rezultatul sa fie mereu diferit, iar nimeni sa nu fie abilitat sa faca ceva...
Va rog, dati-mi o solutie

Multumesc

Alte discuții în legătură

Mai multe rapoarte de expertiza pe un teren, toate diferite romanul01 romanul01 Buna ziua, Ma confrunt cu un proces cu vecinul meu care dureaza de cativa ani buni. Ideea este ca eu detin un teren care este in curtea dansului, si pe ... (vezi toată discuția)
Act adițional art 1669 cod civil Mary4@ Mary4@ Am facut un contract bilateral de promisiuni de vanzare cumpărare art 1669 pe suprafata de teren de 83mp cistigat prin hotărâre definitiva si irevocabilă ... (vezi toată discuția)
Expertiza judiciara topo ContSters238389 ContSters238389 As avea o intrebare. Am solicitat instantei o expertiza topo si totodata un expert parte.Vecinul a intrat cu gardul pe terenul meu cu cca. 100mp conform ... (vezi toată discuția)