Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Transportul de persoane si ANAF-ul
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Transportul de persoane si ANAF-ul

Buna ziua!
O persoana fizica care cu un microbuz aduce pachete si persoane din strainatate este oprita la intrare in Romania de ANAF.Ce se poate intampla? Este aceasta o fapta penala?;
Se poate intampla orice. Mai precis, despre ce fapta vorbiti?