avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Negociere salarii in perioada 20nov-20dec
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Negociere salarii in perioada 20nov-20dec

Buna ziua,
In cadrul societatii s-a stabilit ca se vor modifica salariile brute, ca salariatul sa ia acelasi salariu net si incepand cu ian 2018.
la Sfarsitul lunii dec de vor transmite actele aditionale de majorare salarii pt toti salariatii.
Ce acte mai trebuie intocmite cu referire la negocierea de care se tot vorbeste ca trebuie sa se faca in perioada 20 nov-20 dec?
Sunt anumite demersuri care trebuie sa se faca?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:18, 22 Noiembrie 2017
Pasii sunt:
- convocarea la negociere
- proces-verbal al negocierii
- incheiere acte aditionale
Ma puteti ajuta cu modele, va rog
Act aditional
[ link extern ]

Convocare si proces verbal negociere
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract colectiv de munca 2018 ioanatd ioanatd Pana anul acesta nu am avut contract colectiv de munca.Am inteles ca oricum pentru 2018 indiferent de numarul angajatilor trebuie intocmit. Ce demersuri ... (vezi toată discuția)
Oug 3/2018 pentru persoanele scutite de plata impozitului anymaryh anymaryh Buna ziua, Am urmatoarea situatie si va rog sa ma ajutati: Un salariat care este cu grad de handicap accentuat, scutiti de plata impozitului pe salariu. ... (vezi toată discuția)
Act aditional la contractul colectiv Strong Strong Unitatea noastra are CCM valabil încă jumătate de an, în care se specifică că salariul de bază nu poate fi stabilit sub salariul minim brut pe țară. ... (vezi toată discuția)