Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Negociere salarii in perioada 20nov-20dec
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Negociere salarii in perioada 20nov-20dec

Buna ziua,
In cadrul societatii s-a stabilit ca se vor modifica salariile brute, ca salariatul sa ia acelasi salariu net si incepand cu ian 2018.
la Sfarsitul lunii dec de vor transmite actele aditionale de majorare salarii pt toti salariatii.
Ce acte mai trebuie intocmite cu referire la negocierea de care se tot vorbeste ca trebuie sa se faca in perioada 20 nov-20 dec?
Sunt anumite demersuri care trebuie sa se faca?
Multumesc.
Pasii sunt:
- convocarea la negociere
- proces-verbal al negocierii
- incheiere acte aditionale
Ma puteti ajuta cu modele, va rog
Act aditional
[ link extern ]

Convocare si proces verbal negociere
[ link extern ]