Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediul de crestere a copilului in perioada 1999-2001
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediul de crestere a copilului in perioada 1999-2001

Va rog sa-mi spuneti daca concediul de crestere a copilului in perioada octombrie 1999-2001 este considerat vechime si stagiu de cotizare. Mentionez ca in cursul anului 1999 am avut si 7 luni concediu medical, cea mai mare perioada aprox. 80% fiind internata. Multumesc anticipat!
Legea nr.120 din 9 iulie 1997 privind concediul platit pentru ingrijirea copiilor in varsta de pana la 2 ani
Art. 4. - Perioada concediului pentru îngrijirea copilului în vârstă de până la 2 ani constituie vechime în muncă.

Legea a fost abrogata la 01.04.2011 de Legea 19/2000.
Mulțumesc!