Forum Discuţii juridice Achiziţii publice NOTIFICARE PREALABILA
Discuție deschisă în Achiziţii publice

NOTIFICARE PREALABILA

]N CAZUL IN CARE UN OFERTANT PARTICIPANT LA O LICITATIE IN SEAP, IN URMA EVALUARII FACE O NOTIFICARE PREALABILA IN TERMEN DE 10 ZILE DE LA COMUNICAREA REZULTATULUI, IAR TERMENUL DE 10 ZILE SE IMPLINESTE ]NTR-O ZI DE SAMBATA SAU DUMINICA, SE POATE DEPUNE NOTIFICAREA LUNI?
~ Conținut șters la cerere ~
ART. 5 din Legea 101/2016:
(1) Termenele procedurale stabilite de prezenta lege, exprimate în zile, încep să curgă de la începutul primei ore a primei zile a termenului şi se încheie la expirarea ultimei ore a ultimei zile a termenului.
(2) Ziua în cursul căreia a fost comunicat un act procedural nu este luată în calculul termenului. Dacă ultima zi a unui termen exprimat altfel decât în ore este o zi nelucrătoare, termenul se încheie la expirarea ultimei ore a următoarei zile lucrătoare.