Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces pentru pensie alimentara
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces pentru pensie alimentara

Exista vreo taxa la intentarea procesului pentru pensie alimentara?
20 de lei e taxa de timbru si se achita la sectia financiara. Se pune chitanta in original la dosar.
gi-jane2, moderator
Da exista si e de 20 lei.