Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum poți să fugi de acasă fără sa îți mai facă ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum poți să fugi de acasă fără sa îți mai facă nimic părinți?

Bună ziua am 15 și mai am 3 săptămâni și fac 16 și prietenul meu are 21 și părinți nu ma lasa sa fiu cu el vreau sa știu dacă fac 16 ani o sa mai poate sa mai facă ceva părinții mei?
gi-jane2, moderator
Da, fiind minoră vă aflați sub autoritatea părinților dvs. Iar aceștia pot alerta autoritățile și îl pot denunța pe băiat. Puteți fi obligată să reveniți acasă.