Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... O institutie de invatamant poate incheia un contract ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

O institutie de invatamant poate incheia un contract de voluntariat?

Este posibila incheierea unui astfel de contract de catre o institutie publica de invatamant?
Da, este posibil asa ceva.

Potrivit Legii 78/2014, organizaţia-gazdă este persoana juridică de drept public sau de drept privat, fără scop lucrativ, care organizează şi administrează activităţi de voluntaria
Mulțumesc!

Cornel Vasile a scris:

Da, este posibil asa ceva.

Potrivit Legii 78/2014, organizaţia-gazdă este persoana juridică de drept public sau de drept privat, fără scop lucrativ, care organizează şi administrează activităţi de voluntaria