Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am nevoie de autorizație de construcție?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am nevoie de autorizație de construcție?

Buna ziua,Doresc să mi deschid un magazin si vreau sa fac construcția din panouri termoizolante pe structura metalica.pentru inceput voi face o platformă 3mx4m din beton fără fundație și de care voi prinde structura metalica in suruburi.intrebarea este daca am nevoie de autorizație de construcție în acest caz?dar daca îi fac podea,cum sunt containerele acelea de locuit ?
In primul rand trebuie sa detineti un proiect intocmit de o firma autorizata. In baza proiectului puteti cere amplasament si autotizatie de ctie. de la primarie.
Inceperea lucrarilor, in baza proiectului si a autorizatiei de ctie. se face si cu avizul primit de la Inspectoratului de stat in ctii.
Buna ziua , acelasi lucru vreau sa il fac si eu . Desii au trecut cativa ani de la postare sunt curios daca ati reusit si care au fost pasii pe care i-atinurmat . Multumesc !