Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... permis
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

permis

Salut.
Anul trecut in decembrie am fost implicat intr-un accident rutier in care m-i sa intocmit dosar penal.
Am avut dreptul la dovada inlocuitoare pe care trebuia sa o reinnoiesc o data pe luna.
in accident nu au fost victime si nimeni nu a depus plangere.
Pe 1 mai 2017 am fost oprit de catre politia rutiera si am fost gasit cu dovada expirata de 1 zi.
nu am circulat ca "smecherul" pur si simplu am uitat ca a expirat.
Acestia mi-au intocmit alt dosar penal pentru dovada expirata.
cum imi pot recupera permisu tinand cont ca primul dosar de la accident a fost solutionat
al 2 dosar este la procuror si astept solutionarea lui.
Am depus cerere de urgentare dar fara folos.
Ce pot face sa imi recuperez mai repede permisul?
Va multumesc.
margarit2016, utilizator
nimeni?
mda...