avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... permis
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

permis

Salut.
Anul trecut in decembrie am fost implicat intr-un accident rutier in care m-i sa intocmit dosar penal.
Am avut dreptul la dovada inlocuitoare pe care trebuia sa o reinnoiesc o data pe luna.
in accident nu au fost victime si nimeni nu a depus plangere.
Pe 1 mai 2017 am fost oprit de catre politia rutiera si am fost gasit cu dovada expirata de 1 zi.
nu am circulat ca "smecherul" pur si simplu am uitat ca a expirat.
Acestia mi-au intocmit alt dosar penal pentru dovada expirata.
cum imi pot recupera permisu tinand cont ca primul dosar de la accident a fost solutionat
al 2 dosar este la procuror si astept solutionarea lui.
Am depus cerere de urgentare dar fara folos.
Ce pot face sa imi recuperez mai repede permisul?
Va multumesc.
Ultima modificare: Luni, 27 Noiembrie 2017
margarit2016, utilizator
Cel mai recent răspuns: margarit2016 , utilizator 00:31, 17 Ianuarie 2018
nimeni?
mda...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Numere de înmatriculare provizorii expirate Marius Codrianu Marius Codrianu Salut tuturor ce i-mi citesc problema si i-mi pot da in raspuns cunoscând situația. Recent pe data de 31-08-2017 am.fost oprit de poliție aveam numerele ... (vezi toată discuția)
Salutare, am avut un accident soldat cu victime omenești(toate ... Radu gahs Radu gahs Salutare, am avut un accident soldat cu victime omenești(toate persoane sunt tefere) pentru neacordarea de prioritate, s-a întocmit dosar penal și pana la ... (vezi toată discuția)
Permis suspendat,dovada inlocuitoare Stefanandrei85 Stefanandrei85 Buna seara! In urma unui accident mi-a fost suspendat permisul,s-a deschis un dosar penal pt vatamare....iar dovada de 15 zile expira in curând.. ... (vezi toată discuția)