Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... fals si uz de fals
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

fals si uz de fals

Am descoperit ca vecinii nostri si-au intabulat proprietatea acaparandu-ne din proprietatea noastra cu un proces de vecinatate fals, semnat de persoane decedate pe care expertul il ascunde .Noi nu suntem trecuti ca propietari in acest act,desi detinem propritatea cu multi ani inainte de intabularea lor. Poate fi recuzat expertul pe acest motiv? Va rog sa ma sfatuiasca si pe mine cineva ce am de facut in acest caz. Mentionez ca suntem deja in proces de acaparare teren.
Nu sunt motive de recuzare expert, ar trebui sa dovediti ca expertul ascunde acel proces verbal,o simpla afirmatie nu are valoare juridica.Pueti formula actiune in granituire(art.560 NCC)
Nu este o simpla afirmatie, putem dovedi ca a fost omis de catre expert. Va rog sa-mi dati un raspuns in conditiile acestea