Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... act de infiere sau de adoptie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

act de infiere sau de adoptie

Buna ziua. Pe certificatul de nastere numele meu este al bunicului, dar la parinti sunt trecuti parintii adevarati. Stiu doar ca am fost infiata de bunici, dar niciodata nu am vazut un asemenea act. Nici dupa moartea lor nu am gasit nimic. Au trecut anii si daca nu au fost nici un fel de probleme, nu am facut nimic pentru a afla ce s-a intamplat. Pe certificat scrie anul si orasul de unde a fost eliberat. Am vreo sansa sa gasesc ceva in arhive? Cati ani se tin asemenea acte? Multumesc...
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult...