Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort cu minori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort cu minori

Divort cu minori program vizita
care este intrebarea dumneavoastra?
Buna seara,sunt in proces de divort cu soția ,avem doi copii minori care in prezent locuiesc împreuna cu mama lor,nu sunt lăsat sa i văd des pe copii,Ce pot face sa i văd mai des
Cat de des ii vedeți?
Pana de curând O data ,de doua ori pe săptămâna ,ideea e ca mi sa spus ca pana la terminarea divorțului nu mai pot sa i iau ,sa i văd,precizez ca Este intr o noua relație si dorește sa se mute cu tot cu copiii la acel
Individ
Ce vârstă au copiii? Nimeni nu vă poate interzice să vă vedeţi copiii, nici acum, nici în viitor, dacă nu aveţi păcate incompatibile cu calitatea de părinte.
Problema este că prerzenţa dvs. deranjează viaţa privată a noului cuplu. Dacă copiii sunt mărişori, ar fi bine să vă întâlniţi cu ei pe teren neutru.