Forum Discuţii juridice Executare silită Recuperare bani de la kruk
Discuție deschisă în Executare silită

Recuperare bani de la kruk

Buna seara am și eu o suma de bani de recuperat de la kruk.Am trimis o cerere către executorul judecătoresc și el la randul lui a trimis-o mai departe la kruk.Acum aștept de 3 săptămâni și nimeni de la ei nu îmi spune nimic decât că e cererea la departamentul plati.Stie cineva daca se mai recuperează banii și aproximativ în cat timp?Va mulțumesc.
Discutati cu executorul judecatoresc,banii se recupereaza in mod cert prin poprire asupra conturilor debitorului.
Va mulțumesc.Problema asta i-am spus-o și eu dar mai nou nu îmi mai răspunde el la telefon tot timpul îmi răspunde o secretara.Pana la urmă știu că din vina lui banii au ajuns la Kruk,că nu a verificat în sistem daca mai am sau nu ceva de platit.Mai mult de cerea mea care au trimis-o mai departe secretara respectiva a spus că nu are ce face.
Trebuie să cereți în Instanță ÎNTOARCEREA EXECUTĂRII, apoi să vă angajați și dvs un executor(alt executor) judecătoresc, care să execute silit firma KRUK.