Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dezmembrare fara iesire din indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dezmembrare fara iesire din indiviziune

O problema m/a pus pe ganduri: daca sunt doi copropietari pe o suprafata de teren(cu constructii) si vor sa o dezmembreze in doua parcele dar fara sa faca iesirea din indiviziune adica sa ramana copropietari in continuare pe cele doua parcele dezmembrate?
Adica sa faci dezlipire fara sa faci iesirea din indiviziune?
Se poate?
imobilul este intabulat.
multumesc pt raspunsuri!
:) atunci faceti demersuri la primarie pt obtinerea certificatului de urbanism si luati legatura cu ing cadastrist.
succes!
multumesc mult!:D