avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 807 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Cat trebuie sa iau net in mina salariu?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Cat trebuie sa iau net in mina salariu?

Lucrez ca agent de paza la 1 depozit, cu program in ture de noapte 12 cu 36 ore,iar sambata 20 de ore si duminica 24 ore.,am contract individual de munca cu program de 8 ore,cu 1500 brut.patronul ne da 1100 lei si 21 bonuri adica insumat 1400 de lei la 220 240 ore lucrate intro luna,calendaristica.in plus sarbatorile nationale lucram 24 ore si nu primim nici 1 ban in plus si nici ore libere nu ne da.as dori 1 calcul de contabilitate,cam cat ar trebui sa iau in mina salariu netla 228 ore pe luna lucratoare.va multumesc astept raspuns.
ionica.
Ultima modificare: Duminică, 3 Decembrie 2017
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:19, 16 Ianuarie 2018
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele
Salariul minim brut
ionel stavar
Utilizator 23:13, 15 Ianuarie 2018


buna .ma numesc stavar ionica din brasov.lucrez la un depozit ,ca agent de securitate paza,cu program in ture de 12 cu 36 ore si sambata ,si duminica 24 ore.azi am semnat actul aditional cu nr 70 din 16 noiembrie 2016,la 1900 de lei,fara nici o negociere nimica,contractul esra stipulat la 1500 lei.intrucat suntem doar 2 agenti de paza depasim 168 de ore ,si lucram circa 220 240 ore.anul trecut nea dat 1400 lei net pe luna cu tot cu bonuri de masa in val; de 300 de lei.anul acesta .patronul a trimis vorba printrun gestionar ca o sa ne dea anul 2018 1500 lei net pe luna la 240 ore lucrate ,concediul anual de 21 de zile nu se respecta ,ne da doar 10 zile pe an in doua transe 5 si 5 zile.va intreb domnule avocat cei de facut.si ce sfat imi dati.ore daca fac o sesizare la itm brasov mar ajuta cu ceva.la 240 de ore ar trebui sa avem brutul 2736 de lei.dar noi avem 1900,de lei.in actul aditional..astept raspuns.ionica din brasov

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediul de odihna ionel stavar ionel stavar ma numesc ionica stavar din brasov,lucrez la un depozit ca agent de paza cu program in ture de 24 cu 48 ore,lucrind 240 de ore ,pe luna.patronul nu vrea sa mi ... (vezi toată discuția)
Codul muncii-ore de noapte Pop I Pop I Cum se poate stabili programul de lucru,respectand Codul muncii,pentru agentul de paza,care efectueaza munca doar pe timp de noapte,intre orele 18 si 6.Avand ... (vezi toată discuția)
Este incalcarea dreptului de odihna si de castig echitabil al angajatului? Nekane Nekane Buna seara.Suntem 3 persoane angajate printr-o firma care la randul ei este angajata de catre un supermarmarket pt a-i asigura paza pe timp de zi.Problema este ... (vezi toată discuția)