Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate zgomotul deranjant produs de muzica si clienti unui ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

zgomotul deranjant produs de muzica si clienti unui bar situat lângă casa mea

distatanta care ma separa de terasa unui bar fata de casa mea - locuinta personala - este de aprocsimativ 4 metri fiind vecin cu mine zgomotul produs de muzica si galagia facuta de clienti este peste puterea mea de suportare fiind un continiu vacarm - bar de cartier-
unde sa ma adresez si ce pot face pentru a scapa de acest stres continiu ?
Daca operatorul economic nu intelege sa impuna reguli pentru respectarea dispozitiilor in vigoare,sesizati oficial garda de mediu si politia teritoriala
Gasiti aici legislatia de profil: www.avocatnet.ro/articol_361...
Puteti sesiza politia, in scris, cu nr. de inregistrare/ data (pentru nerespectarea art.2 pct.26).
Puteti sesiza Directia judeteana de sanatate publica si Agentia teritoriala de mediu, in scris, cu nr. de inregistrare/ data (pentru poluarea fonica produsa) si solicita sa efectueze determinari ale noxei zgomot la limita proprietatii,
Puteti contact o firma de profil (gasit pe internet) autorizata de Ministerul muncii si Ministerul sanatatii pentru efectuare de determina de zgomot, care contracost vor emite buletine de determinare noxa zgomot si dupa caz, puteti deschide actiune in instanta impotriva respectivei firme.