Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... capat de cerere disjuns
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

capat de cerere disjuns

buna seara, am facut contestatie la executare, iar capatul de cerere a fost disjuns, judecatoria nefiind in cauza sa solutioneze cererile mele, al 2 lea capat de cerere a fost solutionat de tribunal,
întrebarea este, primul proces deschis, s a suspendat pana la solutionarea celui de al 2 lea capat de cerere, acum trebuie sa l redeschid eu sau se redeschide automat?
multumesc anticipat pentru raspuns
~ Conținut șters la cerere ~
in cat timp ar trebui sa fac cerere de repunere pe rol?
multumesc
Ptr. a evita perimarea trebuie sa formulati cerere de repunere pe rol in termen de 6 luni de la data de cand hotararea pronuntata in cauza care a provocat suspendarea a devenit definitiva[Art.413(2) NCPC raportat la art.416(1)NCPC]