Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune partial
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune partial

buna seara , expun urmatoarea cauza: Tatal meu decedat a mostenit de la parinti sai 5 ha teren extravilan.Fratele meu si mama doreste sa dezbatem succesiunea doar pentru acest teren. Mentionez ca nu am deschis succesiunea pentru restul de bunuri mobile si imobile ce intra in masa succesorala.intrebarea mea este daca se poate dezbate succesiunea doar pentru acest teren . Multumesc
Da, se poate