Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incadrare post Licentiat in arte vizuale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incadrare post Licentiat in arte vizuale

Buna ziua,
Ma lovesc deseori de situatii in care nu stiu cum sa incadrez viitorii salariati. Am un viitor salariat care a finalizat Facultatea de Arte si Design - licentiat in arte vizuale.
Pe ce pozitie l-as putea incadra? Angajatorul isi doreste angajarea pe postul de Designer grafica, doar ca mi se pare mai potrivita functia pentru un absolvent de Arhitectura.
Ma puteti ajuta?
Multumesc!
Il poate angaja pe functia de Designer grafica.