avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... termen
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

termen

buna seara! poate cineva sa imi raspunda de ce nu primesc termen intr.un proces de tagada a paternitatii desi am facut toate demersurile necesare derulari( intampinari.raspuns la intampinari etc ) am depus dosarul in 23 .08.2017..am depus si cerere de urgentare a stabiliri termenului si nimic...
totusi a trecut foarte mult timp si nu inteleg de ce!? si avocatul si cei de la arhiva spun ca trebuia sa se stabileasca un termen pana acum....dar nimeni nu stie sa imi dea un raspuns clar!
Cel mai recent răspuns: alinajianu , utilizator 00:03, 8 Decembrie 2017
~ Conținut șters la cerere ~
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Din pacate justitia e nedreapta , am depus dosar de divort in 27 martie , nici pana in momentul de fata nu am primit termen, am depus cerere peste cerere pt urgentarea cazului, nimic ,am ramas insarcinata cu alt barbat intre timp, alte probleme alt proces, sper sa primesti un raspuns cat mai curand.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti sa va adresati CSM-Inspectia Judiciara reclamand aceasta situatie.
este posibil asa ceva?! nu pot sa cred! cred ca te afli cam in aceeasi situatie cu mine sau vei fi daca vei deschide un proces de tagada a paternitati![

Din pacate justitia e nedreapta , am depus dosar de divort in 27 martie , nici pana in momentul de fata nu am primit termen, am depus cerere peste cerere pt urgentarea cazului, nimic ,am ramas insarcinata cu alt barbat intre timp, alte probleme alt proces, sper sa primesti un raspuns cat mai curand.

Ultima modificare: Joi, 7 Decembrie 2017
alinajianu, utilizator
multumesc de raspuns! nu stiu cum sa procedez! Ati putea sa ma indrumati, va rog)!

Puteti sa va adresati CSM-Inspectia Judiciara reclamand aceasta situatie.

Alte discuții în legătură

Tăgada paternității Selena Alina Selena Alina Va rog raspundeti-mi si mie! Am si eu un proces de tagada a paternitati!am depus dosarul in data de 23/08/2017 in calitate de reclamant! Paratii au primit ... (vezi toată discuția)
Solutie procese amanate sanda2s sanda2s Buna ziua! Avand in vedere ca in aceasta perioada instantele de judecata sunt in protest(greva) se judeca numai urgentele va rog sa imi spuneti cum sa ... (vezi toată discuția)
Preschimbare termen de judecata York York Pe data de 23 aprilie am depus la Judecatorie cererea de divort prin acordul partilor. Deoarece termenul de judecata ce ne-a fost alocat este foarte indepartat ... (vezi toată discuția)