Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Deschierea unui site de filme/seriale online
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Deschierea unui site de filme/seriale online

Buna dimineata!

As dori sa stiu din punct de veredere legat cat de ok este deschiderea unui site de filme/seriale online. Acestea vor putea fi vizionate gratuit, nu sunt vandute, insa evident vor fi anunturi pe site.
Exista o limita pana la care sa merg/vreo regula sau este strict interzis acest lucru?

Multumesc!
Nu exista o "limita", insa licentele pentru filmele distribuite gratuit vor fi foarte scumpe. Asta daca nu va limitati la Stan si Bran si alte filme vechi pentru care drepturile de autor au expirat. Plus ca va trebui sa luati masuri IT contra copierii acestor filme si contra vizionarii lor din alta tara decat Romania.
tgeorgescu, utilizator