avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 804 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... De ce calificari am nevoie pentru a putea vinde ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

De ce calificari am nevoie pentru a putea vinde intr-un magazin de piese auto noi?

Buna ziua,

1. De ce calificari am nevoie pentru a putea vinde intr-un magazin de piese auto noi?

2. Imi puteti spune si codurile COR?

Va multumesc din suflet!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:03, 7 Decembrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Lucrator comercial, sef de magazin etc.

522303 - Lucrator comercial

432112- Sef raion/adjunct marfuri alimentare/nealimentare

522101 - Vanzator
Pot fi angajat ca muncitor necalificat? Daca da, imi spuneti va rog si codul COR pentru aceasta functie? Va multumesc din suflet!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
9629 - Muncitori necalificati neclasificati in grupele de baza anterioare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod cor sef magazin alexbbbbb alexbbbbb Buna ziua, va rog sa imi spuneti daca este corect codul COR Sef de magazin 432112, am fost pus in functie iar din cate stiu codul trebuia sa inceapa cu un 1 in ... (vezi toată discuția)
Angajare cu 8 clase scorus69 scorus69 Buna ziua Pot sa angajez o persoana in comert cu ridicata produse nealimentare pe post de vanzator dar are 8 clase fara nici o alta calificare?Daca nu se ... (vezi toată discuția)
Angajare necalificat piciul piciul buna ziua, vreau sa angajez cu cim o doamna care nu are studii de specialitate , ca si lucrator intr-un magazin de confectii, va aseza marfa pe umerase , va ... (vezi toată discuția)