Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... De ce calificari am nevoie pentru a putea vinde ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

De ce calificari am nevoie pentru a putea vinde intr-un magazin de piese auto noi?

Buna ziua,

1. De ce calificari am nevoie pentru a putea vinde intr-un magazin de piese auto noi?

2. Imi puteti spune si codurile COR?

Va multumesc din suflet!
Lucrator comercial, sef de magazin etc.

522303 - Lucrator comercial

432112- Sef raion/adjunct marfuri alimentare/nealimentare

522101 - Vanzator
Pot fi angajat ca muncitor necalificat? Daca da, imi spuneti va rog si codul COR pentru aceasta functie? Va multumesc din suflet!
9629 - Muncitori necalificati neclasificati in grupele de baza anterioare