avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 279 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... data operarii in Revisal majorare salar conf HG ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

data operarii in Revisal majorare salar conf HG 846/2017 daca am CIM supendat

Buna ziua, deranjez cu intrebare legata de operarea in Revisal al majorarii salariului conf. HG 846/2017, daca salariatul meu are C.I.M. suspendat cu art. 54 pana la sf.lunii Decembrie, adica ultima zi de susp. este 29.12.2017?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:26, 8 Decembrie 2017
Ultima zi de transmitere este 31 decembrie, daca modificarea este cu data de 01.01.2018.
Multumesc. Eu am intrebat in contextul in care 30 dec 2017-02.01.2018 este perioada de libere, in care nu ar trebui sa transmit Revisal. Dar asta este, ne petrecem sarbatorile cu Revisal,gratie modificarilor aduse de HG 877/2016,combinat cu HG 846/2017.
Eu v-am spus care este ultima zi .. dvs puteti transmite si acum modificarile..nu sunteti singura care face acest lucru... s-au facut deja transmiteri la ITM de acest gen.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal - intoarcere din ccc inainte de incetare suspendare andreeadumitrascu24 andreeadumitrascu24 buna ziua, cand trebuie trimis revisal in cazul in care salariata se intoarce inainte de data 04.04.2018, ziua in care copilul implineste 2ani. initial s-a ... (vezi toată discuția)
Modificare salariu din 01.01.2018 larisalaly larisalaly Buna ziua, Legat de modificarea salariului brut in contextul mutarii contributiilor de la S la A am inteles, avem timp pana pe 31 martie 2018 dar Daca am ... (vezi toată discuția)
Incetare suspendare cim monicaghiorghe monicaghiorghe Buna ziua, Va rog, frumos sa ma ajutati cu un raspuns la urmatorul caz: cerere cfs salariat perioada 11.12.2017 - 29.12.2017. Inregistrata in Revisal pe ... (vezi toată discuția)