Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... data operarii in Revisal majorare salar conf HG ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

data operarii in Revisal majorare salar conf HG 846/2017 daca am CIM supendat

Buna ziua, deranjez cu intrebare legata de operarea in Revisal al majorarii salariului conf. HG 846/2017, daca salariatul meu are C.I.M. suspendat cu art. 54 pana la sf.lunii Decembrie, adica ultima zi de susp. este 29.12.2017?
Ultima zi de transmitere este 31 decembrie, daca modificarea este cu data de 01.01.2018.
Multumesc. Eu am intrebat in contextul in care 30 dec 2017-02.01.2018 este perioada de libere, in care nu ar trebui sa transmit Revisal. Dar asta este, ne petrecem sarbatorile cu Revisal,gratie modificarilor aduse de HG 877/2016,combinat cu HG 846/2017.
Eu v-am spus care este ultima zi .. dvs puteti transmite si acum modificarile..nu sunteti singura care face acest lucru... s-au facut deja transmiteri la ITM de acest gen.