Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Declarație ieșire din țară minor făcută în ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Declarație ieșire din țară minor făcută în Spania de către un cetățean român. Există posibilitatea să nu fie luată în considerare?

Buna ziua! Pot iesi din tara cu un copil minor avand in vedere ca tatal necasatorit cu mama, a facut procura apostilata la un notar in spania , aceasta fiind tradusa .si legalizata aici
In romania dar in care se specifica ca notarul doar CERTIFICA (NU autentifica )documentul???..NOTARA mi a zis ca am toate sansele sa nu trec cu copilul!!!
Manuela Rășină, administrator
Nu decide notarita ca ieșiți sau nu, scrieți mail la politia de frontiera și atașați acea declarație,solicitați la ei un răspuns.
Am fost la aeroport la kogalniceanu ! Acolo un vames..de la pol de frontiera mi a zis ca am sanse egale..pot sau n7 sa trec ..in functie de cum i se pare celui pe care il prind la vama la otopeni@
eu v-am zis sa solicitati un raspuns oficial prin mail politiei de frontiera !
acel raspuns daca va e favorabil, il prezentati la punctul de trecere in caz ca intalnit un efiter cu exces de zel.
In opinia mea aveti tot ce va trebuie pt a trece.
gi-jane2, moderator