Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Model contract de inchiriere incheiat de o persoana ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Model contract de inchiriere incheiat de o persoana care are procura in acest sens

Buna ziua,
In cazul in care am imputernicire sa inchei un contract de inchiriere, contractul se va face in numele proprietarului si eu semnez in calitate de imputernicit, sau inchei contractul direct intre mine (ca si imputernicit) si chirias (fara mentionarea proprietarului)?
Ma puteti ajuta si cu un model in acest sens?
Multumesc,
Se trec datele de identificare ale proprietarului, conform actului de identitate (nume, prenume, cnp, adresa, serie, numar, data eliberării, instituția emitenta).
Datele de mai sus trebuie menționate și în cazul dvs si al celui care închiriază. Domiciliul proprietarului va continua să fie acolo, indiferent de faptul că imobilul se închiriază. Resedinta este cea din străinătate.