Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie concediu pentru cresterea copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie concediu pentru cresterea copilului

Buna ziua !
O intrebare am si eu daca ma puteti ajuta !
Sotia din ianuarie 2018 nu o sa mai lucreze (se fac restructurari), sa zicem ca in februarie -martie ramane insarcinta urmand sa nasca in decembrie 2018, Sotia a lucrat la firma respectiva din ianuarie 2016. poate primi indemnizatia lunara pt crester copil ? (chiar daca nu e salariata)
data nasterii : decembrie 2018

perioada eligibila pentru CCC: ianuarie 2017 - decembrie 2018

In speta, va beneficia de indemnizatia pentru CCC.