Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie anticipata

Sunt nascuta in anul 1961 pe 20 noiembrie. Am o vechime in munca de 33,5 ani. In ce an ma pot pensiona anticipat
Noiembrie 1961 Ianuarie 2024 62/2 32/5
Conditii:
-Varsta 57 ani si 2 l;uni
-Stagiul 40 ani si 5 luni, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invalidiate).