Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata

Mam nascut in 1961 noiemb 5 lucrez in dom confectii imbrac din 1980 ,lucrez si acum am abs scoala prof in domeniu am si liceul
Datele nu sunt suficiente , nu ati precizat nici sexul , femeile se pensioneaza mai devreme decat barbatii. Adresati-va Casei de pensii cu carnetul de munca (in copie si adeverinte, copie CI )
SCUZE NU AM PREC SEX FEMEIE
Noiembrie 1961 Ianuarie 2024 62/2 32/5
Pensie anticipata la 57 ani si 2 luni, daca veti indepliniti conditia de stagiu de 40 ani si 5 luni, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
scoala prof de 1an jum in profil conf sr adauga la vech, somajul .va multumesc
Doar somajul.