Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Prescriere dobanzi
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Prescriere dobanzi

in august 2016 institutia in cale lucrez a avut un control perodic de la curtea de conturi si au constatat niste sume acordate in plus la o hotarare judecatoreasca. platile in plus curgeau incepand cu aprilie 2013, decizia cc de percepere dobanzi pentru sumele incasate in plus este din sept 2016, decizia de imputare a institutiei din noiembrie 2017. din aprilie 2013 se prescrie ceva? de la ce date?
george-neagu, moderator
Fiti mai explicit: cine si ce trebuie sa platesca?