Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cum recuperez banii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cum recuperez banii

Buna ziua. Cum trebuie sa procedez, sa recuperez banii dupa poprirea pe salariu+cheltuieli de judecata, daca am castigat procesul dar instanta nu a precizat astfel. Solutia din proces a fost urmatoarea: "Admite excepţia prescripţiei dreptului de a cere executarea silită. Constată prescris dreptul de a solicita executarea silită împotriva contestatoarei în baza contractului pentru emiterea unui card de credit în lei pentru persoane fizice CARDAVANTAJ nr. 542519/19.02.2008. Admite contestaţia la executare. Anulează formele de executare efectuate în dosarul de executare nr. 1697/2015 al BAEJ BEA şi CVD. Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la data de 06.12.2017".
Multumesc pentru raspuns.
Nu ati solicitat intoarcerea executarii in cadrul contestatiei. Asadar, va trebui sa faceti o noua cerere privind intoarcere executarii. Daca la fond nu ati cerut cheltuielile de judecata, o puteti face, de asemenea, pe aceasta cale.