Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preaviz

Bună ziua! Lucrez part-time la un call center de o lună și o săptămână (sunt și studentă în anul 2) și nu mai pot face față, efectiv îmi este greu să fiu plecată de la 8 dimineața până la 9 seara și nu am timp de nimic altceva. Mi-am dat demisia și trebuie să stau în preaviz până pe 12 ianuarie, lucru care îmi este imposibil deoarece se apropie sesiunea și nu am timp să învăț și nu vreau să-mi pierd bursa.
Ce se poate întâmpla dacă nu stau în perioada de preaviz?
Amalia2323, utilizator
Vă mulțumesc mult pentru răspunsuri!
O să am probleme la viitorul angajator dacă nu mai merg acum?
Eu sunt hotărâtă să plec, mereu facultatea o să fie pe primul loc pentru mine. Eu nu-mi mai vreau nici salariul, nici bonusul în valoare de 400 de lei pe care l-am făcut luna trecută, vreau doar să scap de stres.
Nu veti avea probleme la noul angajator.