avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Autorizare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Autorizare

Pentru o magazie de 2/3 in gradina unde am solariile de flori îmi trebuie autorizație de construcție?
Cel mai recent răspuns: FLORIN FLOREA , Expert cadastru autorizat ANCPI / OCPI 09:18, 14 Decembrie 2017
Se poate solicita autorizatie de construire si pentru constructii provizorii. Solicitati de la primarie un certificat de urbanism pentru a vedea ce reglementari sunt in zona.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie de constructie pentru solar aleahimairam aleahimairam Buna seara. Va rog sa ma lamuriti si pe mine . Este necesara o autorizatie de constructie pentru un solar de legume? precizez ca solarul nu are fundatie. va ... (vezi toată discuția)
Amplasare container pe spatiu privat CiprianJipa CiprianJipa Buna Ziua, Am inchiriat un spatiu comercial de la un mall. Terenul este afara, in spatele centrului comercial. Vreau sa pun un container pe care sa-l ... (vezi toată discuția)
Am casa in curte din anul 1975 construit cu autorizatie , intabulat ... ili47 ili47 Am casa in curte din anul 1975 construit cu autorizatie , intabulat . in anul 2005 fara AC am marit magazia de la 18 mp la 30 mp , cum pot sa intru in ... (vezi toată discuția)