Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... contributii de platit
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

contributii de platit

am o intreprindere individuala din septembrie.cum sa procedez sa imi mearga vechimea ca sa pot lua o pensie .unde trebuie sa ma duc pt a plati in continuare cartea de munca
Vechimea in munca nu are cum sa va "mearga".

Numai munca prestata in temeiul unui contract individual de munca constituie vechime in munca.

Dvs puteti incheia contract de asigurare cu Casa de Pensii pentru a cumula stagiu de cotizare.