avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 688 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... contributii de platit
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

contributii de platit

am o intreprindere individuala din septembrie.cum sa procedez sa imi mearga vechimea ca sa pot lua o pensie .unde trebuie sa ma duc pt a plati in continuare cartea de munca
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:34, 14 Decembrie 2017
Vechimea in munca nu are cum sa va "mearga".

Numai munca prestata in temeiul unui contract individual de munca constituie vechime in munca.

Dvs puteti incheia contract de asigurare cu Casa de Pensii pentru a cumula stagiu de cotizare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributii de platit maria lorena maria lorena am o intreprindere individuala din septembrie.cum sa procedez sa imi mearga vechimea ca sa pot lua o pensie .unde trebuie sa ma duc pt a plati in continuare ... (vezi toată discuția)
Vechime in munca cris_nedelcovici cris_nedelcovici Buna ziua, Timp de un an de zile am functionat ca PFA cu contract de prestari servicii. Am platit toate \\"darile \\" la stat (asigurari sociale, de ... (vezi toată discuția)
Contract individual de munca sau contract de mandat? dezavantaje? sludovic sludovic Buna ziua, urmeaza sa-mi schimb locul de munca si noul angajator doreste sa incheie un contract de mandat in loc de contr. de munca. Ce dezavantaje ... (vezi toată discuția)