Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere reexaminare taxa de timbru respinsa
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere reexaminare taxa de timbru respinsa

Buna ziua, sunt intr-un partaj si am depus cerere de reexaminare taxa de timbru care mi-a fost respinsa ca neintemeiata. Momentan nu am primit nici o instiintare acasa asupra acestui aspect, am vazut pe portal ca mi-a fost respinsa cererea.Ca sa depun cerere de ajutor public judiciar cum trebuie sa procedez? Trebuie sa primesc acasa instiintare privind respingerea cererii de reexaminare si apoi sa depun cererea de ajutor public? Pe portal in data de 11.12.2017 a fost sedinta publica si incheiata privind reexaminarea taxei.Va rog un raspuns.Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Exista vreun termen legal de depunere al cererii de ajutor public judiciar daca nu am primit nimic acasa legat de respingerea cererii de reexaminare? In mod normal nu ar trebui sa primesc decizia legata de crerea de reexaminare si apoi sa depun pt ajutor public judiciar?
Multumesc
Nu cred ca mai sunteti in termen pt a cere ajutor public judiciar.Trebuia depusa in 5 zile de cand vi s-a comunicat cuantumul taxei de timbru.In adresa de comunicare probabil exista aceste informatii.