Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Cetatean turc
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Cetatean turc

Buna ziua. Un cetatean turc cu permis de sedere definitiv in romania vrea sa calatoreasca in suedia, intrebarea este urmatoare: are nevoie de viza pt suedia ?
Permisul de sedere, chiar definitiv, nu confera cetateanului turc aceleasi drepturi pe care le are un cetatean roman in spatiul Uniunii Europene
Multumesc frumos pentru raspuns