Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contractul de întreținere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contractul de întreținere

Referitor la contractul de întreținere am câteva întrebări :
- părțile pot cere rezilierea contractului ?

- care este diferența dintre întreținere și îngrijire ?

- caracter personal este sinonim cu caracter intuitu personae ?
Este intuitu personae
Contractul se poate redacta în moduri oarecum diferite.
Puteti consulta avocat pentru toate detaliile concrete ale contractului.

Rezolutiunea se poate face amiabil sau prin instanța.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat