avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Diploma in handmade pentru pfa?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Diploma in handmade pentru pfa?

Ce acte sunt necesare sa pot face un pfa pentru a vinde lucruri handmade? Pentru acest lucru trebuie o diploma de la un curs handmade?
Cel mai recent răspuns: Mihail Cazacioc , Consilier juridic 13:58, 15 Decembrie 2017
In anexa la OUG 44/2008 care reglementeaza PFA si altele, sunt prevazute inscrisurile pe care trebuie sa le depui

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Afacere cu produse handmade- ce este legal ? campeand campeand Buna ziua , As dori sa va intreb , in ce conditii pot vinde produse handmade fara a fi in ilegalitate? se poate face acest lucru fara a fi PFA sau AF sau ... (vezi toată discuția)
Care e diferenta intre pfa si intreprindere individuala daca in ambele cazuri se pot face angajari? csabex csabex Buna, Vreau sa-mi deschid un magazin mixt, si sa angajez o persoana cu CIM, iar eu sa-mi pastrez calitatea de salariat la o terta firma, cu alta ... (vezi toată discuția)
Atestat pentru pfa cu codul caen 4791 (comert online) BibiGeo BibiGeo Salutare. Vreau sa vand diferite produse pe un site facut de mine. Am inteles de la un jurist ca imi trebuie atestat ca sa pot sa imi fac PFA . Eu sunt ... (vezi toată discuția)