Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Contract UPC
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Contract UPC

Buna ziua , In urma cereri depusă la UPC pt rezilierea contractului după ce am achitat ultima factură si am predat echipamentul am primit o factură de 202 lei care ar reprezenta valoarea serviciilor lor până ne expiră contractul.Va rog sa mi răspundeți dacă suntem obligați de lege sa plătim sau un contract se poate rezilia si înainte de termen. Va multumesc !
Contractul poate fi reziliat in conditiile prevazute in contract.
Daca sunt prevazute penalitati ptr incheierea contractul inainte de termen atunci trebuie sa le platiti.
Verificati clauzele contractule, daca nu sunt prevazute atunci returnati factura cu refuz de plata si precizati motivul.