avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Oprire apă
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Oprire apă

Bună ziua locuiesc la casă și mi-a fost oprită apă de către un vecin, conducta traversează proprietatea lui, la o mică neînțelegere obturează conducta. Specific faptul că atunci când sa făcut captarea apei a fost de acord să treacă această conductă prin proprietatea lui. Am sesizat organele competente ( primăria, poliția și procuratura) dar fără niciun rezultat iar eu nu am apă din luna 05.2017. În speranța că mă puteți ajuta cu o soluție, vă mulțumesc anticipat.
Ultima modificare: Marți, 26 Decembrie 2017
Ceausescu Liliana - Birou de Mediator, Mediator
Cel mai recent răspuns: Serghei Stuleanic , utilizator 12:28, 19 Decembrie 2017
Chiar daca instalatia generala traverseaza proprietatea vecinului,legal acesta nu ar trebui sa detina vana/robinet prin care sa va restrictioneze furnizarea apei
Dv aveti apometru pasant ?
ynocentta a scris:

Chiar daca instalatia generala traverseaza proprietatea vecinului,legal acesta nu ar trebui sa detina vana/robinet prin care sa va restrictioneze furnizarea apei
Dv aveti apometru pasant ?

Serghei Stuleanic a scris:

ynocentta a scris:

Chiar daca instalatia generala traverseaza proprietatea vecinului,legal acesta nu ar trebui sa detina vana/robinet prin care sa va restrictioneze furnizarea apei
Dv aveti apometru pasant ?



Serghei Stuleanic a scris:

ynocentta a scris:

Chiar daca instalatia generala traverseaza proprietatea vecinului,legal acesta nu ar trebui sa detina vana/robinet prin care sa va restrictioneze furnizarea apei
Dv aveti apometru pasant ?



Nu nu este niciun apometru suntem legații de această coloană 10 utilizatori, am muncit cu toți la această conductă. Menționez că este în formă privată aducțiunea.

Alte discuții în legătură

Contract vanzare cumparare cu viciu ascuns remus08 remus08 Buna ziua . Acum 6 luni am cumparat un imobil , pentru care am achitat 85 % din valoare , la semnarea contractului , restul de 15 % urmand sa ii achit pana la ... (vezi toată discuția)
Mentenanta instalatie publica apa potabila alexandrust alexandrust Salutare, Am nevoie de un sfat/idee legat de administrarea, intretinerea si mentenanta instalatiei publice de alimentare cu apa potabila dintr-o ... (vezi toată discuția)
Furt apa rece StRotaru StRotaru Sunt administratorul unei asociatii de proprietari care are la parter +mezanin un restaurant. De cand am preluat administratia ma confrunt cu problema ... (vezi toată discuția)