Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Oprire apă
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Oprire apă

Bună ziua locuiesc la casă și mi-a fost oprită apă de către un vecin, conducta traversează proprietatea lui, la o mică neînțelegere obturează conducta. Specific faptul că atunci când sa făcut captarea apei a fost de acord să treacă această conductă prin proprietatea lui. Am sesizat organele competente ( primăria, poliția și procuratura) dar fără niciun rezultat iar eu nu am apă din luna 05.2017. În speranța că mă puteți ajuta cu o soluție, vă mulțumesc anticipat.
Ceausescu Liliana - Birou de Mediator, Mediator
Chiar daca instalatia generala traverseaza proprietatea vecinului,legal acesta nu ar trebui sa detina vana/robinet prin care sa va restrictioneze furnizarea apei
Dv aveti apometru pasant ?
ynocentta a scris:

Chiar daca instalatia generala traverseaza proprietatea vecinului,legal acesta nu ar trebui sa detina vana/robinet prin care sa va restrictioneze furnizarea apei
Dv aveti apometru pasant ?

Serghei Stuleanic a scris:

ynocentta a scris:

Chiar daca instalatia generala traverseaza proprietatea vecinului,legal acesta nu ar trebui sa detina vana/robinet prin care sa va restrictioneze furnizarea apei
Dv aveti apometru pasant ?

Serghei Stuleanic a scris:

ynocentta a scris:

Chiar daca instalatia generala traverseaza proprietatea vecinului,legal acesta nu ar trebui sa detina vana/robinet prin care sa va restrictioneze furnizarea apei
Dv aveti apometru pasant ?

Nu nu este niciun apometru suntem legații de această coloană 10 utilizatori, am muncit cu toți la această conductă. Menționez că este în formă privată aducțiunea.