avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 866 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Alcool la volan, consecințe
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Alcool la volan, consecințe

Ce as putea pati fiind gasit cu o alcoolemie de0.38 mg in aerul expirat? Am sanse sa scap de dosar penal?
Ultima modificare: Miercuri, 20 Decembrie 2017
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Tudor Elena26 , utilizator 13:16, 21 Decembrie 2017
Fapta dvs este de natura contraventionala, la peste 0,40 mg/l alcool pur în aerul expirat se intocmeste dosar penal.
Mi-e teama de dosar penal. Din punctul meu de vedere poate sa-mi anuleze permisul. Sa-mi dea amenda de invatare de minte. Dar dosarul penal m-ar nenoroci. Este cineva din Buzau aici?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alcoolemie - sanctiuni lukyana:*:*:* lukyana:*:*:* Buna ziua!!As dori si eu sa stiu ce sanctiunie implica conducerea unui automobil cu o alcoolemie de 0,51 mg in aerul expirat, rezultat obtinut in urma ... (vezi toată discuția)
Codul rutier Tudor Elena26 Tudor Elena26 Am avut alcoolemie 0.38. Risc dosar penal? Va rog. Numele nu reflecta realitatea. Nu ma lasa sa pun un nume. Nu sunt fata. Precizez ca nu-mi pasa de permis. ... (vezi toată discuția)
Valorile alcoolemiei adrianaispas adrianaispas Intrebare: care sunt valorile alcoolemiei permise si unde pot fi gasite? Singura prevedere pe care am gasit-o este urmatoarea:\" [i]O concentraţie de până ... (vezi toată discuția)