Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Alcool la volan, consecințe
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Alcool la volan, consecințe

Ce as putea pati fiind gasit cu o alcoolemie de0.38 mg in aerul expirat? Am sanse sa scap de dosar penal?
Manuela Rășină, administrator
Fapta dvs este de natura contraventionala, la peste 0,40 mg/l alcool pur în aerul expirat se intocmeste dosar penal.
Mi-e teama de dosar penal. Din punctul meu de vedere poate sa-mi anuleze permisul. Sa-mi dea amenda de invatare de minte. Dar dosarul penal m-ar nenoroci. Este cineva din Buzau aici?