Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... TERMENE
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

TERMENE

De la ce data curge termenul de apelare la CEDO, ca urmare a respingerii de catre ICCJ, al unui recurs , daca prin "Incheiere", motivul respingerii a fost trimis de catre ICCJ, Curtii Constitutionale, pentru clarificarea constitutionalitatii sintagmei "asigurari sociale", din Legea pentru degrevarea instantelor superioare..., De la data comunicarii respingerii recursului sau de la data pronuntarii CCR asupra acelei sintagme?
~ Conținut șters la cerere ~