avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 848 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salariat cu handicap mediu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salariat cu handicap mediu

O persoana angajata cu contract individual de munca pe perioada nedeterminata a prezentat un certificat de incadrare in grad de handicap mediu, cod handicap 2, cod boala M40,M41, cu valabilitate 12 luni.
Ce contributii plateste persoana cu handicap mediu, i se va retine impozitul pe salariu?
Cel mai recent răspuns: serbananca2000 , utilizator 10:14, 4 Ianuarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, va plati fara sa beneficieze de nicio reducere sau scutire.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Criterii grad de handicap steliana-s steliana-s buna ziua .am si eu o intrebare ,sotul meu are amputatie de brat(stang).a primit gradul mediu si valabilitate de 12 luni.intrebarile mele sunt:de ce grad ... (vezi toată discuția)
Scutirea impozitului pe salarii pentru persoane cu handicap ContSters280565 ContSters280565 buna ziua. imi poate spune si mie cineva daca angajatorul meu este obligat sa imi faciliteze scutirea impozitului pe salariu avand in vedere faptul ca ... (vezi toată discuția)
Contributia la sistemul public de sanatate si incadrarea in grad de handicap robert19841209 robert19841209 Buna ziua am Diabet zaharat Tip 1 cu 4 insuline pe zii 15 Novorapid dimineata, 20 NR la amiaza si 17 NR la cina si 40 de Lantus inainte de culcare.Diabetul il ... (vezi toată discuția)