Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salariat cu handicap mediu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salariat cu handicap mediu

O persoana angajata cu contract individual de munca pe perioada nedeterminata a prezentat un certificat de incadrare in grad de handicap mediu, cod handicap 2, cod boala M40,M41, cu valabilitate 12 luni.
Ce contributii plateste persoana cu handicap mediu, i se va retine impozitul pe salariu?
Da, va plati fara sa beneficieze de nicio reducere sau scutire.
Multumesc!