Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Se poate părăsi țara in timpul urmăririi penale pt ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Se poate părăsi țara in timpul urmăririi penale pt furt calificat la prima abatere?

Se poate părăsi țara pentru perioade scurte de timp in timpul urmăririi penale pt furt calificat la prima abatere? Pe data de 10.12.2017 s-a întâmplat, cosmetice in valoare de 712 lei din hypermarket,nu sm vrut sa fac asa ceva. Sunt terminată și in câteva zile am pierdut deja 10 kg și chiar nu mai pot. Va rog ajutați-mă cu informații. prejudiciul recuperat și a doua zi am acoperit prejudiciul și s-a făcut proces de predare-primire cu bon fiscal oe care le-am dus la dosar.
In cazul meu am fost sa dau declarații la poliție pe 10.12.2017 și nu mi s-a zi când voi fi citată. Cam cat trece pana la primirea citației?
Se poate soluționa la prima citație ? Ma refer sa stiu la ce sa ma astept? Ma gândesc ca poate se renunța la urmărirea penală. Nu am antecedente. Sunt studenta in anul 4 și profesor nivel 1 la liceu. Mulțumesc.
Continuați discuția începută și nu mai deschideți topicuri pentru același subiect:
www.avocatnet.ro/forum/discu...