Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate regulament posta RO
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

regulament posta RO

Buna ziua!am o problema cu posta romana.In urma cu putin timp am primit niste bani pe numele meu prin mandat postal dar adresa nu este cea din buletin iar cei de la posta nu vor sa imi dea banii.Cum as putea face sa imi recuperez banii mai ales ca doamna postarita nu mi-a dat mie mandatul ci altcuiva din alta zona din oras.Exista o regula care sa o oblige sa imi dea banii?eu nu vreu sa imi vina la adresa din buletin am dreptul acesta?pot face o plangere la posta pentru ca nu mi-a livrat mandatul la adresa si a si intarziat?
Pentru a putea vira banii, postasul confrunta datele din buletin inclusiv adresa cu cele din mandatul postal. Daca acestea nu corespund, nu poate vira banii. Daca a dat mandatul/ banii altcuiva, reiese ca datele confruntate au corespuns.
Dvs. cum puteti dovedi ca banii trimisi prin mandat va apartin ?