Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Schimbarea numelui pe cale administrativa
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Schimbarea numelui pe cale administrativa

Buna ziua!
Baiatul meu,28 de ani a dorit sa preia numele meu de fata,am si depus toate actele necesare,a venit decizia de schimbare a numelui. Intrebarea ar fi,in cat timp trebuie schimbata Cartea de Identitate,el fiind in Anglia,am inteles ca trebuie facuta si o procura speciala. Multumesc!
Buna seara,
30 de zile. Sa mearga cu TOATE actele la ambasada si sa solicite schimbarea Certificatului de nastere si apoi a restului actelor.
Multumesc!