Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cas, cass datorat in 2018 de pfa
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cas, cass datorat in 2018 de pfa

Cum se calculeaza cas si cass din 2018 pentru pfa sistem real , daca a realizat venituri mai mici decit venitul mediu brut pe economie ? Si asigurarile de somaj ?
george-neagu, moderator
La pfa nu platiti somaj. Cass si cas nu veti plati daca aveti sub 12 x salariul minim pe economie adica 1900 lei lunar.