Forum AvocatNet Italia Probleme juridice de familie Pensie urmas din Italia
Discuție deschisă în Probleme juridice de familie

Pensie urmas din Italia

Verisorul meu a lucrat 12 ani pe TIR in Italia iar in urma unui accident cu masina personala a decedat A fost divortat si are un singur urmas student care nu a primit nimic dupa deces/ Oare nu are drepul nici la pensie pe timpul facultatii ? Nu a primit nici macar ultimul salariu oare sa nu aiba nici un drept ca singur urmas Daca ma poate ajuta cineva multumesc anticipat
Cum se obține pensia de urmaș din Italia.
[ link extern ] /